Dračí POP-el odstartoval letošní sezónu

vloženo: 07.04.2019
kategorie: Oddíl

Každoročně první závod sezóny Dračí POP-el se jede v Praze na loděnici kanoistického oddílu KVS Praha, který za pár dnů oslaví 95 let svého působení.

Počasí se letos opravdu vydařilo a za slunečného počasí s teplotami kolem 20°C jsme vyjeli na 1 850m dlouhou trať závodu.
Nejprve se jel závod na menších lodích pro 10 pádlařů, kde se postupně vystřídala mužská část našeho oddílu v kategorii OPEN a hned po nich i naše děvčata v kategorii WOMEN. Po 2h pauzičce, jsme pak společně usedli do klasické "dvacítkové" dračí lodě a vyrazili na závěrečnou jízdu, která se nám velmi povedla. Dařilo se nám držet krok s favorizovaným Traburkem, kterému jsme sedli na vlnu a cestou došlo i na vzájemně "šermové" souboje pádly. V obrátce jsme se ještě stačili statečně pobít pádly s posádkou Mondi Štetí, kterou jsme skoro potopili a pak již z vesela pluli po proudu Vltavy do cíle.

A jak to dopadlo v cíli? V kategorii MIX20 jsme obsadili 9.místo ze 17. posádek. Kluci na desítkové lodi 14. místo z 19. posádek a Jizerské dračice si odváží 11. místo ze 14. ženských týmů.

 

Další aktuality

 

 

NAŠI SPONZOŘI