O nás

Náš oddíl byl založen v roce 2008. U zrodu stálo několik nadšenců, jimž tento sport učaroval, a především pak členové oddílu Silového trojboje Jablonec nad Nisou, kteří si v tomto sportu našli aktivitu na zimní období, tedy mimo svou hlavní sezónu.

V tomto roce jsme se mimo jiných závodů účastnili také mistrovství světa dračích lodí, které se konalo v České republice, na umělém kanálu v Račicích.

Počátkem roku 2010 jsme registrací na Ministerstvu vnitra přešli pod občanské sdružení Jizerský drak a od roku následujícího je náš oddíl též registrován u ČSTV jako tělovýchovná jednota Jizerský drak.

Dragonboating je jedinečná příležitost k plnění našeho kréda „sport tuží ducha i tělo“. Člověk při něm pozná nejen své možnosti, ale i kouzlo týmového sportu, kde záleží na každém v týmu, aby vytvořil jeden skvělý celek.

Naše posádka se pravidelně účastní řady závodů a soutěží. Snažíme se oživit a zpestřit sportovní dění v našem městě a organizujeme mimo jiné i závody dračích lodí na jablonecké přehradě pro amatérské posádky a firemní a sportovní týmy.

 

      

Generální partner

Pivovar Svijany

 

Generální partner pro závodní činnost

 

Partneři

 

 

 S podporou města Jablonec nad Nisou